27" AOC 27G2SAE/BK Gaming
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 165 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync Premium
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Speakers
Maximum Power Delivery performance 26 W
Colour
Colour Black, Red
Dimensions and weight
Width 61.25 cm
Height 46.46 cm
Depth 22.74 cm
Weight 4.63 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Code:  WK226d70
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" AOC 27G2SAE/BK Gaming
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" AOC 27G2SAE/BK Gaming
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" AOC 27G2SAE/BK Gaming
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" AOC 27G2SAE/BK Gaming