24" Sencor SLE 24S830MB
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Maximum resolution HD Ready
Display resolution 1366 × 768
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Supported HDR standards HDR10
Maximum brightness 200 nt
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube
Czech apps Oneplay
Slovak apps O2 TV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 3 ×
Charging options 12V adapter, AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 53.5 cm
TV height 36.9 cm
TV depth 20.5 cm
TV weight 2.3 kg
Height without stand 31.9 cm
Depth without stand 7.6 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 10 W
Audio formats Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Code:  WS524g5e4
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" Sencor SLE 24S830MB
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Sencor SLE 24S830MB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Sencor SLE 24S830MB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Sencor SLE 24S830MB