24“ AOC 24B2XDAM
The product is localised for DE
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Display diagonal and resolution
Diagonal 23.8 " (60.45 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 75 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DVI 1 ×
VGA 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 41.84 cm
Height 53.95 cm
Depth 17.09 cm
Weight 2.7 kg
VESA mounting 100×100
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 21 kWh/1000h
Code:  WK217w6
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" AOC 24B2XDAM
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" AOC 24B2XDAM
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" AOC 24B2XDAM