98" Sony Bravia XR-98X90L
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 154 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal 98 " (248.92 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 125.5 cm
Depth without stand 8.5 cm
Base width / leg spacing 153.6 cm
VESA mounting 600×400
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 40 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WS7915
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 98" Sony Bravia XR-98X90L
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 98" Sony Bravia XR-98X90L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 98" Sony Bravia XR-98X90L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 98" Sony Bravia XR-98X90L