75" Thomson 75UG5C14
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 125 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 2 W
Screen size and resolution
Diagonal 75 " (190.5 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+
Screen surface Anti-Glare
Colour depth 10
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Spotify, Amazon Prime Video, Kodi, Canal+, Deezer
Czech apps Oneplay, Prima+, SledováníTV
Slovak apps Voyo, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 166.8 cm
TV height 99 cm
TV depth 28.1 cm
TV weight 24 kg
Height without stand 99 cm
Depth without stand 8.9 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Digital Surround
Other audio features Audio calibration
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  QWK680x87
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Thomson 75UG5C14
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Thomson 75UG5C14
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Thomson 75UG5C14
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Thomson 75UG5C14