75 "Samsung UE75MU6192
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 Mpx
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Tizen OS
Application
Global applications YouTube
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options 12V adapter
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 97.1 cm
Depth without stand 6.6 cm
Colour
Colour Black
Code:  WR184x3b
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Samsung UE75MU6192
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung UE75MU6192