65" STRONG SRT65UG8773C
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Maximum brightness 400 nt
Colour depth 8
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, English
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Spotify, Twitch, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output, Analog audio input, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width 144.53 cm
TV height 88.76 cm
TV depth 30.9 cm
TV weight 15.8 kg
Height without stand 83.15 cm
Depth without stand 9.17 cm
Base width / leg spacing 72.48 cm
VESA mounting 300×200
Colour
Colour Black, Silver
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 85 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany, Austria, Poland
Code:  JT880m09h
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" STRONG SRT65UG8773C
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" STRONG SRT65UG8773C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" STRONG SRT65UG8773C
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" STRONG SRT65UG8773C