65" STRONG SRT65UF8733
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 110 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 110 W
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision
Colour depth 10
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2024
Application
Czech apps Prima+, Skylink Live TV
Slovak apps Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Dimensions and weight
Height without stand 83.2 cm
Depth without stand 8.3 cm
Base width / leg spacing 134.35 cm
VESA mounting 300×200
Colour
Colour Silver
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  JT880m1
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" STRONG SRT65UF8733
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" STRONG SRT65UF8733
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" STRONG SRT65UF8733