65" Samsung The Frame QE65LS03H
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology QLED
Backlight Dual
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2026
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, Art gallery
Gaming features GAME MODE, AMD FreeSync Premium Pro
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
WiFi standards WiFi 6E
Audio-video connectors HDMI s eARC
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 145.68 cm
TV height 83.19 cm
TV depth 2.49 cm
TV weight 22.4 kg
Height without stand 83.19 cm
Depth without stand 2.49 cm
Base width / leg spacing 107.68 cm
Package width 161.4 cm
Package height 95 cm
Box depth 19.1 cm
Package weight 32.1 kg
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 40 W
Audio formats DTS Digital Surround, Dolby Atmos
Other audio features Motion-tracking sound, Automatic volume control
Package contents
Control in package Smart with solar charging
Package contents Wall mount, One Connect box, Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 215 W
Typical power consumption 102 W
Code:  WR173l1
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung The Frame QE65LS03H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung The Frame QE65LS03H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung The Frame QE65LS03H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung The Frame QE65LS03H