65" Panasonic TX-65MZ1500E
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 104 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision IQ
Operating system
Operating system My Home Screen
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Slovak apps Voyo
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 88.8 cm
Depth without stand 6.9 cm
Base width / leg spacing 39 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 50 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package Classic
Code:  WX244s8t2a23
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Panasonic TX-65MZ1500E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Panasonic TX-65MZ1500E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Panasonic TX-65MZ1500E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Panasonic TX-65MZ1500E