50" Sony Bravia KD-50X80L
Show alternatives
Product accessories
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 73 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2
Dimensions and weight
Height without stand 64.9 cm
Depth without stand 7 cm
Base width / leg spacing 75.8 cm
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WS1018o4
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Sony Bravia KD-50X80L
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Sony Bravia KD-50X80L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Sony Bravia KD-50X80L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Sony Bravia KD-50X80L