50" Sony Bravia KD-50X75WL
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 69 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control, ECO mode
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.3 cm
Depth without stand 7 cm
Base width / leg spacing 71.5 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Code:  WS1018o3
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Sony Bravia KD-50X75WL
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Sony Bravia KD-50X75WL
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Sony Bravia KD-50X75WL
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Sony Bravia KD-50X75WL