50" Panasonic TX-50LX650E
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 54 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2022
Application
Czech apps Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps Skylink Live TV, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 64.7 cm
Depth without stand 6.8 cm
Base width / leg spacing 44.1 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WX244i9wa10
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Panasonic TX-50LX650E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Panasonic TX-50LX650E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Panasonic TX-50LX650E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Panasonic TX-50LX650E