43" Sencor SLE 43FS601TCS
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 51 kWh/1000h
Screen size and resolution
Maximum resolution Full HD
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Operating system
Operating system Custom OS
Application
Global applications NETFLIX, YouTube
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, DLNA
Total number of HDMI ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56.6 cm
Depth without stand 8.9 cm
Base width / leg spacing 86 cm
VESA mounting 200×100
Colour
Colour Black
Package contents
Control in package smart
Code:  WS540e9b
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Sencor SLE 43FS601TCS
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Sencor SLE 43FS601TCS
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Sencor SLE 43FS601TCS
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Sencor SLE 43FS601TCS