43" LG 43LR60006
Buy with code ALZADAYS30DE
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 8
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2024
Application
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features Skylink Fast Scan
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay2
WiFi standards WiFi 5
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 97.3 cm
TV height 61.1 cm
TV depth 18.7 cm
TV weight 8.1 kg
Height without stand 57.2 cm
Depth without stand 8.5 cm
Base width / leg spacing 18.7 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital AC3
Other audio features Automatic volume control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 45 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WK782
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" LG 43LR60006
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" LG 43LR60006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" LG 43LR60006