42" Toshiba 42LA2063DG
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 40 kWh/1000h
Screen size and resolution
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2021
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, MAGENTA TV, OKTAGON TV, Canal+
Czech apps SledováníTV, Telly
Slovak apps SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 54.6 cm
Depth without stand 8.4 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WB043a6a
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
[email protected] FAST ČR, U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, EUROPE
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 42" Toshiba 42LA2063DG
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 42" Toshiba 42LA2063DG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 42" Toshiba 42LA2063DG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 42" Toshiba 42LA2063DG