40" STRONG SRT40FF2003C
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Colour depth 8
Operating system
Operating system Linux
Model year
Model year 2024
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Hotel Mode
Connectivity
Audio-video connectors HDMI 1.4 and older
Total number of HDMI ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 3 ×
Dimensions and weight
TV width 90.43 cm
TV height 56.97 cm
TV depth 22.9 cm
TV weight 5.4 kg
Height without stand 51.6 cm
Depth without stand 8.03 cm
Base width / leg spacing 43.36 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 8 W
Package contents
Control in package Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 37 kWh/1000h
Power outlet type
Code:  JT880m05d
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 40" STRONG SRT40FF2003C
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" STRONG SRT40FF2003C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" STRONG SRT40FF2003C
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" STRONG SRT40FF2003C