40" Sharp 40HA1205E
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Screen surface Anti-Glare
Operating system
Operating system Without SMART support
Model year
Model year 2025
TV functions
Multimedia features Playback from USB
Connectivity
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Video connectors Composite
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 89.2 cm
TV height 57 cm
TV depth 21.3 cm
TV weight 5.7 kg
Height without stand 50.9 cm
Depth without stand 8.2 cm
Base width / leg spacing 83 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 36 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary
Code:  WB055y2dff4
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
MORAVIA Consulting spol. s r.o., [email protected], Olomoucká 83, CZ-627 00 Brno
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 40" Sharp 40HA1205E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Sharp 40HA1205E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Sharp 40HA1205E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Sharp 40HA1205E