40" CHiQ L40QM10V
Buy with code ALZADAYS30DE
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Maximum brightness 220 nt
Colour depth 8
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, German, English
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions Voice control
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, DLNA
Audio-video connectors HDMI 1.4 and older
Total number of HDMI ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 89.18 cm
TV height 55.63 cm
TV depth 18.02 cm
TV weight 4.9 kg
Height without stand 50.86 cm
Depth without stand 7.07 cm
Base width / leg spacing 80 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Titanium
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 37 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 37 W
Typical power consumption 37 W
Power outlet type
Code:  JT900a02k
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
CHiQ, Changhong Europe Electric s.r.o., Severní 2439, 288 02 Nymburk, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 40" CHiQ L40QM10V
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" CHiQ L40QM10V
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" CHiQ L40QM10V
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" CHiQ L40QM10V