32" Philips 32B2U3601
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 100 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface USB, USB-C, RJ-45 (LAN)
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 4 ×
USB 5 ×
Colour gamut
sRGB 113 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 71.4 cm
Height 62.7 cm
Depth 29.9 cm
Weight 9.87 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Warranty
Extended warranty Pick-up & Return
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Standby consumption 0.3 W
Maximum power consumption 20 W
Typical power consumption 25.8 W
Code:  WK243x11
Warranty: 60 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" Philips 32B2U3601
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Philips 32B2U3601
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Philips 32B2U3601
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Philips 32B2U3601