32" LG 32UQ750P-W
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 144 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 2500:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 2 ×
Colour gamut
sRGB 90 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Flicker-free, Power Delivery
Equipment Speakers
Maximum Power Delivery performance 65 W
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 71.4 cm
Height 48.7 cm
Depth 29.3 cm
Weight 8.7 kg
VESA mounting 100×100
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 32 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WK060a1l6h5ac
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" LG 32UQ750P-W
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 31,5" LG 32UQ750P-W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 31,5" LG 32UQ750P-W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 31,5" LG 32UQ750P-W