32" AOC CQ32G2SE/BK Gaming
The product is localised for DE
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 31.5 " (80.01 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 165 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 90 %
sRGB 121 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 70.99 cm
Height 52.44 cm
Depth 24.49 cm
Weight 7.5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 35 kWh/1000h
Code:  WK243x2
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" AOC CQ32G2SE/BK Gaming
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" AOC CQ32G2SE/BK Gaming
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" AOC CQ32G2SE/BK Gaming