27" Philips 27M2N3200NF/00
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 144 Hz
Response time 0.5 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 1.4
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 90 %
sRGB 120 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Flicker-free
Equipment Kensington lock
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 61.6 cm
Height 46.3 cm
Depth 21.6 cm
Weight 3.72 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Warranty
Extended warranty 3-year warranty even for businesses, Pick-up & Return
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 21.6 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 25 W
Typical power consumption 21.6 W
Code:  WC118a12b5
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" Philips 27M2N3200NF/00
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Philips 27M2N3200NF/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27M2N3200NF/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27M2N3200NF/00