27" LG UltraGear 27GS60F-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync, G-Sync Compatible, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface 2.5mm RS232C connector
Audio interface Combo Audio Jack
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 99 %
sRGB 95 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.4 cm
Height 45.4 cm
Depth 22.4 cm
Weight 5.8 kg
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 22 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 19 W
Typical power consumption 19 W
Code:  WK0655b1
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG UltraGear 27GS60F-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" LG UltraGear 27GS60F-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG UltraGear 27GS60F-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG UltraGear 27GS60F-B