27" ASUS TUF Gaming VG27VQM1B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 280 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Technology FreeSync Premium
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Features Tilting
Functions Flicker-free
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61 cm
Height 36.7 cm
Depth 7.8 cm
Weight 4.9 kg
VESA mounting 100×100
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 21 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 23 W
Code:  WA043v303
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS TUF Gaming VG27VQM1B