27" ASUS ProArt Display PA27UCGE
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 160 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 600 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface USB, USB-C
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 3 ×
Colour gamut
sRGB 1 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Power Delivery, KVM, HDR
Equipment Speakers, Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 96 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.3 cm
Height 57.5 cm
Depth 20.2 cm
Weight 6.4 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-C
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 27 W
Code:  WA043v23b
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ProArt Display PA27UCGE
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS ProArt Display PA27UCGE
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ProArt Display PA27UCGE
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ProArt Display PA27UCGE