24" Sencor SLE 24S700TCS
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Screen size and resolution
Maximum resolution HD Ready
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Operating system
Operating system Vidaa
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay
Slovak apps Voyo
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
Connectivity
Wireless connection WiFi, Miracast
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 33.4 cm
Depth without stand 8 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Audio formats Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package Classic
Code:  WS524g5j
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" Sencor SLE 24S700TCS
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Sencor SLE 24S700TCS
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Sencor SLE 24S700TCS
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Sencor SLE 24S700TCS