24" Philips 24PHS6000
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Maximum resolution HD Ready
Display resolution 1366 × 768
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Maximum brightness 200 nt
Colour depth 8
Operating system
Operating system Titan OS
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, LepšíTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, LepšíTV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Light sensor
SMART functions HbbTV, ECO mode
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 54.91 cm
TV height 35.68 cm
TV depth 16.72 cm
TV weight 2.6 kg
Height without stand 33.87 cm
Depth without stand 7.54 cm
Base width / leg spacing 49.96 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 6 W
Audio formats Dolby Digital AC4
Other audio features Automatic volume control, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 17 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 27 W
Typical power consumption 17 W
Power outlet type
Code:  WC389e89b
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" Philips 24PHS6000
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Philips 24PHS6000
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24PHS6000
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Philips 24PHS6000