16" Dahua PM16-F201PD
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 16 " (40.64 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 10 ms
Maximum brightness 200 cd/m2
Native contrast 1200:1
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
USB-C 2 ×
Features and functions
Features Tilting
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 35.5 cm
Height 22 cm
Depth 1.2 cm
Weight 0.62 kg
VESA mounting 75×75
Packaging
Cables included HDMI, USB-C
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode B
Energy consumption in SDR mode 5 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode B
Maximum power consumption 8 W
Code:  WK0610c10
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 16" Dahua PM16-F201PD
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 16" Dahua PM16-F201PD
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 16" Dahua PM16-F201PD
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 16" Dahua PM16-F201PD