100" Hisense 100DM66E
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 100 " (254 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 60 Hz
Response time 8 ms
Maximum brightness 500 cd/m2
Native contrast 500:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight DLED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 2.0 1 ×
USB 3.2 Gen 1 1 ×
Bluetooth Bluetooth v5.1
WiFi WiFi 802.11ac, WiFi 802.11n, WiFi 802.11b
USB 2 ×
Colour gamut
Adobe RGB 65.7 %
sRGB 90 %
Features and functions
Features Commercial
Functions Blue light filter, OS Android, Screen mirroring
Equipment Speakers
Maximum Power Delivery performance 450 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 223.46 cm
Height 128.56 cm
Depth 8.65 cm
Weight 58.7 kg
VESA mounting 600×600
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 396 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WA840t29a11
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 100" Hisense 100DM66E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 100" Hisense 100DM66E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 100" Hisense 100DM66E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 100" Hisense 100DM66E